Últimes notícies.

marato.jpeg

 

——————————————————————————————————————————–

 

 

 

Diumenge 16 de setembre de 2018.

Visita de AE Sedis Bàsquet amb motiu del 75 aniversari.

 

*Fotos a GALERIA

———————————————————————————————

 

 

CARTELL EXPOSICIÓ

 

 

Quan es parla de resultats esportius, sovint ens ve al cap, un marcador i un equip rival, us donarem unes quantes xifres, el passat dissabte dins dels actes del 75 aniversari i dins de la primera diada del bàsquet l’Arboç, ens vam trobar al voltant de 300 persones per fer tres tallers (estiraments, lesions i nutrició) un torneig de 24 partits de les categories escola, pre-mini, mini, pre-infantil i cadets, un concurs de 3×3 familiar, un concurs de triples i un dinar esplèndid.

Tanquem l’acta del passat dia 2 de juny de 2018, amb la signatura de la junta local

Cal agrair el recolzament unànim des de la graderia de DECORACIÓN HERMANOS PÉREZ, BRASERIA VICTORIA, CARNISSERIA NURI CALAF, LA GRANJA, BAR LA TORRADA, DR. GONZÁLEZ, JORDI ROMEU i el suport incondicional de l’AJUNTAMENT DE L’ARBOÇ i DIPUTACIÓ DE TARRAGONA i de la gran banqueta de PARES i  MARES i EQUIP TÈCNIC, que provoca que aquest club tingui un sentiment de victòria tant de la temporada que acabem de tancar com per afrontar els reptes de la temporada vinent

  • Més fotos a Galeria

______________________________________________

El CLUB BÀSQUET L’ARBOÇ,                        vol completar els equips Cadet Femení, Júnior Femení i Sènior Femení.

Si  teniu entre 14 i 100 anys i teniu ganes de jugar a bàsquet i passar-ho bé, contacteu amb nosaltres.

1527096515216-1813307108****El Club Bàsquet l’Arboç fa una crida a totes les persones que tinguin fotografies, samarretes, vídeos, retalls de diari, programes de la Festa Major de l’Arboç, trofeus, etc… de tots els temps de bàsquet de la nostra vila i vulgui col·laborar amb el nostre 75è aniversari, es posi en contacte amb Antonio Fernández (telèfon 609381001) o al mail:  

basquetarbocenc@gmail.com.

Aquest material serà cuidat i tornat tant aviat com sigui possible Moltes gràcies per la vostra ajuda i col·laboració.

____________________________________________________________________________________________

EL NÚMERO GUANYADOR DE LA LOTERIA

                  DEL CLUB BÀSQUET L’ARBOÇ                   

 (4 últimes xifres del sorteig de La Grossa)

6023

____________________________________________________________________________________________

27/04/2018

Diada

Més informació:tríptic DIADA

 

23/04/2018

FELIÇ DIADA DE SANT JORDI!!!!

drac-i-rosa-1024x597

26/03/2018

Coincidint amb el partit que podia suposar la consecució del primer lloc de la classificació del nostre júnior masculí, se li ha fet entrega al grup de joves que ens animen partit darrer partit d’una samarreta del nostre club, un per un han anat agraint el gest de la nostra junta i aquesta ha sigut la nostra
resposta.
Gràcies a vosaltres per estar al costat nostre, tant en la dolçor de la victòria com en l’amargor de la derrota, sempre fidels,  som equip i junts guanyarem i de ben segur també perdrem però junts ens aixecarem les vegades que faci falta.

Moltes gràcies a tots!!
Equip de poble, afició de 10


 

Ahir diumenge 25 de maç de 2018, es van dur a terme dos tallers federatius per obtindre la titulació de Nivell 1 de Tècnic Esportiu de Bàsquet (entrenador fins a tercera Catalana, exceptuant Júnior i Cadet Preferent), en el Pavelló Municipal de l’Arboç, organitzats per la Federació Catalana de Bàsquet, juntament amb el Club Bàsquet L’Arboç.

El primer taller “Embenatge funcional” es va realitzar al matí de 10:00 a 14:00 hores amb 32 participants de les comarques de Tarragona i Barcelona.

El segon “Coaching aplicat” es va impartir a la tarda de 16:00 a 20:00 hores, amb 31 participants també de les comarques de Tarragona i Barcelona.

Cal comentar que a tots dos tallers, van assistir quatre entrenadors del Club Bàsquet l’Arboç.

Donem les gràcies a l’Ajuntament de l’Arboç per cedir el pavelló i a la Federació Catalana de Bàsquet, per tornar a confiar amb el nostre club.

**Fotos dels tallers del diumenge a galeria

tallers

 

21/03/2018

Ahir es va dur a terme al Club un taller a càrrec de la psicòloga, coach i formadora Neus Navarro Muñoz de Mindfulness (atenció plena)  és “l’enfocament sense prejudicis de l’atenció d’un mateix en les pròpies emocions, pensaments i sensacions que es produeixen en el moment present”, i es van tractar els següents punts:

– definicio d’equip i els seus valors.
part practica: escollir en grup 3 valors pel nostre equip.
– comunicacio a l’equip.
– motivació, concentració
Part practica: 1 visualització motivacional.

 

19/03/2018

Alumnes de 1r de Batxillerat (jugadors del Club, categoria Junior)  a la desfilada 2018, de l’IES L’Arboç.

IMG-20180320-WA0001

19/03/2018

El Programa de Tecnificació de Tarragona,  categories Preinfantil i Infantil tant femení com masculí van dur a terme l’entrenament al Pavelló Municipal de l’Arboç.

4 jugadors del Club van participar. Ricard Urpí Vilanova, Dídac León Ventura, Helena Urbano Fernandez i Mar Vallverdú Cusco.

 

befunky-collage

12/03/2018

Aquest cap de setmana s’ha celebrat a Cunit un torneig de seleccions de minibàsquet en el qual han participat les seleccions masculines i femenines de Catalunya, Aragó, Comunitat Valenciana i de les Illes Balears.  Aprofitant l’avinentesa, la selecció de les Illes Balears ha realitzat els seus entrenaments al Pavelló Municipal de l’Arboç.

Cal destacar l’educació i el respecte que TOTS els jugadors i personal tècnic han tingut en tot moment vers el Club Bàsquet l’Arboç i amb les instal·lacions del poliesportiu.

Des del Club agraïm a la Federació Catalana de Bàsquet la seva confiança i felicitem a la selecció de les Illes Balears pel seu comportament.  (fotos a Galeria).

balears1.jpg

09/03/2018

IMG-20180308-WA0025

08/03/2018

Avui Día Internacional de la Dona l’equip Cadet Femení A abans del partit.

IMG-20180308-WA0022

festes

07/03/2018

Aquest dissabte a les 9:30 hores, al Pavelló Jaume Vilamajó de Segur de Calafell:

Trobada de mini partits entre les escoles dels clubs.

 

trobada

26/02/2018

bases

 

20/02/2018

20180221_211954.png

https://www.facebook.com/groups/42334962467/permalink/10157361716477468/

El passat diumenge 11 de febrer es va celebrar el Torneig de Seleccions Territorials Infantils.

La “nostra” Jin Calaf  esta seleccionada a la Selecció de Tarragona.  (a la foto de color blau cel).

Jin1

El Club la va felicitar en acabar el partit de Cadet Femení B.

jin pavjin_______________________________________________________________________________________

05/02/2018

Des del Club Bàsquet l’Arboç volem mostrar el nostre condol a la família i companys de les tres persones que van perdre la vida ahir a la tarda en un greu accident de cotxe. 

Descansin en pau! 

________________________________________

El passat diumenge dia 4, una amplia representació de jugadors, tècnics, directius i aficionats del bàsquet L’ARBOÇ ens vam desplaçar a Sant Adrià del Bessos, per poder gaudir d’un dels derbis catalans del màxim nivell del bàsquet femení nacional.

gran partit i agrair les facilitats rebudes per aquest gran i seriós club,  Snatt’s Sant Adrià, que al final no es va poder imposar al Cadi la Seu , resultat final 59-73
Gràcies Liles, tornarem!!!

____________________________________________________________________________________________

18/01/2018

Partit

___________________________________________________________________________________________

Graffiti

___________________________________________________________________________________________

15/01/2018

Aquest dissabte , dins dels actes del 75 aniversari del nostre club, hem anat a Girona, a Fontajau, a “Can Uni” , a la Meca del basket femení català, com sempre les facilitats rebudes, infinites, com no podia ser de cap altra manera, el nostre agraïment, ídem , el partit? Espectacular, l’experiència? De les millors, les jugadores cadets del nostre club, han pogut realitzar mini partits als temps morts i al final de cada quart, i el premi final, la possibilitat de fer-se fotografies a les seves ídols, repetirem segur, ho superarem? Hauràs de venir per comprovar-ho.  (MÉS FOTOS A GALERIA)

 

11/01/2018

Cartell animar

 

 

03/01/2018

 

El dia 22 de desembre Santa Claus va visitar el pavelló municipal i va portar regals per tothom.

També va haver-hi coca per a tots – Gràcies a la Pastisseria La Confiança!!!!

(Més fotos a la Galeria)

 

____________________________________________________________________________________________

02/01/2017

Aquest Nadal, el Comitè Tècnic de la Federació Catalana de Basquetbol (FCBQ) amb col·laboració de l’Ajuntament de l’Arboç i C.B. L’Arboç està impartint el curs de formació de Nivell 0 a l’Arboç.

 

(Més fotos a la Galeria)

20/12/2017

cartell-sortida-uni.jpg

15/12/2017

CARTELL NADAL.jpg

12/12/2017

Amb motiu de les Eleccions, el pavelló no estarà disponible per a l’activitat del bàsquet els dies dimecres 20 i dijous 21.

Els entrenaments es faran a l’Escola Sant Julià.

Disculpeu les molèsties.

AJUNTAMENT DE L’ARBOÇ              CLUB BÀSQUET L’ARBOÇ

AjuntamentLogos

 

27/11/2017

Volem felicitar als Pre Infantils !!!!!!!

 

Ricard Urpi Vilanova        Didac Leon Ventura    Jin Calaf Urgell

El Comitè Tècnic de la Federació Territorial de Tarragona ha convocat  dins el Programa de Seleccions Territorials de Tarragona, als jugadors  RICARD URPI VILANOVA,  DIDAC LEON VENTURA  i  la jugadora JIN CALAF URGELL del  C.B. L’Arboç  a disputar el  II Torneig de Seleccions Territorials Pre Infantils de Tarragona el dia 6 de desembre de 10 a 14 hores al Pavelló Santa Maria del Mar a Coma-Ruga.

Els desitgem molta sort i que, sobretot, gaudeixin al màxim de l’experiència.

25/11/2017

El Club es va adherir al Dia Internacional per a l’Eliminació de la Violència envers les Dones del dia 25 de novembre.  L’equip Junior Femení va llegir el Manifest del Món de l’Esport abans de disputar el partit.

20171125_162332

 

22/11/2017

Avui la socia Núm. 1 fa 106 anys.

FELICITATS!!!!!

IMG-20171122-WA0014

Dimarts 21/11/2017Ajuntament

Profitosa reunió ahir tarda amb l’Ajuntament per intentar fer projectes comuns al límit de possibilitat econòmiques i materials  però amb el màxim de voluntat per les dues parts
Tots fem basket, tots fem poble.
Endavant L’ARBOÇ!!!

 


Dilluns 20/11/2017

ADHESIÓ DEL MÓN DE L’ESPORT AL MANIFEST INSTITUCIONAL PER A L’ELIMINACIÓ DE LA VIOLÈNCIA ENVERS LES DONES

25 de novembre de 2017  Llaç

Des de la nostra entitat i des del món de l’esport ens adherim al Manifest Institucional per a l’eliminació de la violència envers les dones. Volem reivindicar els drets fonamentals de les dones no com una queixa ni com un caprici, sinó com una responsabilitat de tothom per eradicar la violència masclista. Ja n’hi ha prou. I això no és un desig, ni un somni: és una necessitat urgent.

Avui us assenyalem a vosaltres, als violadors, als abusadors, als assetjadors, als maltractadors. Us diem que no teniu cap poder sobre el nostre cos, que les dones no som propietat de ningú, que som lliures per decidir amb qui volem estar i amb qui no volem estar.

Als professionals dels mitjans de comunicació i la publicitat en el món de l’esport, us exigim que no banalitzeu amb el masclisme que mata les dones, que no perpetueu tòpics que atempten contra la dignitat i que no difongueu imatges de dones sotmeses als homes.

Tots i totes ens comprometem a no callar si sabem què passa i a no mirar cap l’altra banda perquè ningú pot privar-nos dels nostres drets com a dones. Reivindiquem el dret a ser lliures i poder gaudir d’una societat i d’un esport que respecti els drets fonamentals inherents als drets humans.

 


Dissabte 18/11/2017

Foto MaratóPas ferm, ascendent, el nostre club avui tenia partit el Club Bàsquet L’ARBOÇ davant les malalties infeccioses. Col·laboren amb la Marató de TV3 per l’investigació de les malalties infeccioses.  Gràcies a tots , equips visitants, equips locals, aficionats al basket, tots!!  Resultat 415 €. Forcem la pròrroga, seguim lluitant, el partit no s’ha acabat.

 

 

 


El passat divendres dia 10 de novembre, va tenir lloc la presentació dels 12 equips que formen part del nostre club. El acte es va fer coincidir amb la primera pedra de la sèrie d’esdeveniments previstos per aquesta temporada, període en la qual celebrarem els 75 anys de basket al nostre poble.

El moment mes emotiu va ser l’agraïment multitudinari en forma d’aplaudiments, acompanyat d’alguna llàgrima,  a dos dels jugadors que van formar part d’aquell primer equip a l’any 1943 davant el Gelida, resultat 7-5 per als de casa, els homenatjats , Joan Rossell, i Josep Roquer, visiblement emocionats i sorpresos,  no donaven crèdit al que els hi estava succeint, durant la vetllada es van recordar moments d’aquell dia que van fer encara mes protagonista als homenatjats
L’acte es va cloure amb agraïments i obsequis a tots els patrocinadors i col·laboradors aixì com un refrigeri per als components del club

Després de 75 anys, aixó tot plegat comença

SEGUIREM!!!!!

(fotos a la galeria)

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Google photo

Esteu comentant fent servir el compte Google. Log Out /  Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s